Pregled gasilnih aparatov
V soboto 20.10.2012 boste imeli krajani možnost pregledati vaše stare gasilne aparate, ki morajo biti pregledani enkrat letno. Med 9. in 12. uro bo serviser gasilnikov iz podjetja Sintal prisoten v gasilskem domu v Repnjah, kamor lahko pripeljete vaše gasilnike. Če ga pa še nimate pa imate pravtako možnost kupiti več vrst gasilnikov po ugodnih cenah.
Vljudno vabljeni!
Sladkobe in grenkobe prejšnega tedna
V soboto se je odvijal že 13. gasilski avtorally Gasilske zveze Vodice, ki se izvaja v sklopu praznika Občine Vodice. Domače društvo je imelo veliko razlogov za veselje. Kot prvo smo imeli najmočnejšo tekmovalno zasedbo, saj so barve našega društva zastopale kar tri ekipe. Ena ženska ter dve moški, ki smo jih razdelili kar po starosti in tako med seboj imeli še manjši interni dvoboj stari – mladi. Ženska ekipa do drugega leta drži primat v tem tekmovanju, ki je letos prvič tekmovala in takoj posegla po najvišjem mestu! Mlajša moška ekipa je dosegla zakleto pa vendar še vedno odlično tretje mesto, starejši pa so bili peti!
Odlične rezultate so zaključili šoferji, katere je razvrščalo posebno tekmovanje v praktični vožnji ter pisanjem teorije cestnoprometnih predpisov. Tu je pravtako z vso (moško) konkurenco pometel domači voznik Darko Goričanec, pri ženskah je bila druga Polona Jeraj. Voznik starejše ekipe pa je dosegel sedmo mesto.
Vsem udeležencem čestitamo za odlične dosežke ter se zahvaljujemo za sodelovanje, v upanju, da bo udeležba drugo leto prav tako številčna.
V petek pa je potekala taktična vaja Gasilske zveze Vodice, ki je bila locirana v Repnjah. Vaja v skladiščnem objektu je bila po dobri polovici opravljenih nalog prekinjena zaradi težje poškodbe gasilca iz sosednjega društva. Že v četrtek pa se je na vajah za sobotni avtorally pravtako hujše poškodoval gasilec.
Obema kolegoma želimo čimboljše okrevanje ter hitro vrnitev nazaj v gasilske vrste.
Gasilske počitnice v Pacugu
V ponedeljek, dne 20. avgusta 2012, se je deset članov pionirjev PGD Repnje-Dobruša in devet članov pionirjev PGD Vodice odpravilo na 6 dnevno počitnikovanje v otroško letovišče Pacug. Spremljali smo jih po dva mentorja iz enega in drugega društva. Okrog 9.20 ure zjutraj smo se odpeljali z zbirnega mesta, potem ko smo vsaj 15 minut čakali Vodičane. Na poti smo se enkrat ustavili na postajališču Ravbarkomanda in tako prispeli v Pacug ob približno 11.20 uri. Nastanili smo se v lepo hiško z dvema ločenima sobama in v eno razvrstili dekleta ter v drugo fante. Za mentorje pa je bilo poskrbljeno eno nadstropje višje. Ob 12h nas je čakalo kosilo v tamkajšni jedilnici. Pričakale so nas tudi tri simpatične strežnice, da so na naše mize prinašale hrano, saj jo je bilo pri naših dveh očitno vedno premalo… Končno smo se po kosilu lahko ohladili v ravno prav toplem morju, kjer smo preživeli čas vse do 18.45, ko se je oglasil zvonec za večerjo.

Prvi večer smo preživeli v dobri družbi drug drugega in ga popestrili z igranjem družabnih iger, gledanjem utrinkov, nekateri pa smo odšli tudi na nočno kopanje. Po 23 uri je v Pacugu zavladala tišina. Preberi več
PGD Repnje-Dobruša zastopan v mednarodnih projektih
Pod okriljem Evropske unije in evropskega programa Mladi v akciji, se je na organizacijo mednarodne gasilske izmenjave prijavilo sosednje društvo PGD Šinkov Turn. K aktivnemu sodelovanju pri ustvarjanju programa in sami udeležbi sta bila povabljena tudi dva člana našega društva. Tako smo se v tednu od 15.7. do 21.7. družili gasilci treh držav, Avstrije, Hrvaške in Slovenije, na Pohorju, bolj točno na Kopah. Združeni smo bili pod imenom Florian’s Youth Meeting ali krajše – FYM. Preko celega tedna smo bili precej aktivni tako podnevi kot ponoči. Čez dan smo se družili in poslušali o nacionalnih in gasilskih posebnostih vseh treh držav. Športne in gasilske igre, predavanja, pantomima in ostale igrice, so dolg dan občutno skrajšale, saj nam je v super družbi vsaka ura minila kot minuta. Kratke noči smo pa še krajšali z disko večeri, za katere so bili večinoma glavni krivci pri organizaciji prav slovenski udeleženci. Brez problemov smo se vsi skupaj strinjli, da je bil ta teden prekratek, oziroma, da mora biti podobnih projektov in druženj več tudi v bodoče. Na izmenjavi sta naše društvo predstavljala dva člana, Maruša Pintač in Roman Baliž.
Celotno poročilo in slike
Prispevek na avstrijski zamejski televiziji v oddaji Dober dan Koroška
foto: Manca Ahačič in Klemen Zibelnik
Že na tednu na Kopah pa so nas hrvaški kolegi povabili na tradicionalno tekmovanje z vprežnimi črpalkami. Edinstveno tekmovanje, ki je vsekakor zanimivo tudi za mlajše. Zato se je zbrala ena desetina, ki se je družila skupaj tudi v Kopah in odšla na dvodnevni izlet v Međimurje na Hrvaško. V močni konkurenci so zasedli dobro 27 mesto izmed 36 ekip, ki so prihajali večinoma iz Hrvaške, dve sta bili Slovenski ter po ena Madžarska in Avstrijska. Zastopnik PGD Repnje-Dobruša je bil Roman Baliž, tudi desetar tekmovalne desetine FYM-Slovenija.
foto: Klemen Zibelnik
Prenos tekem EP 2012
Vabimo vas na ogled prenosov zadnjih tekem Evropskega prvenstva v nogometu na velikem platnu na prostem. Polfinalne tekme bodo 27. in 28. junija, finalna tekma pa v nedeljo 1. julija. Vse prenose začenjamo ob 20. uri. Za pijačo bo poskrbljeno.
