Pustna sobota
V soboto, 1.3.2014, so se v gasilnem domu v Repnjah zbrali otroci. In ne zato, da bi potrenirali za prihajajoči kviz, temveč, da se malo “po pustno” zabavamo. Otroci so imeli na voljo nekaj belih mask, katere so nato pridno okraševali skoraj dve uri, potem so se predali divji igri lovljenja. Za posladek pa nam je naša mentorica Maruša pripeljala, kaj drugega kot, slastne pustne krofe polnjene z marelično marmelado!
Kostanjev piknik in noč čarovnic
Ker je jesen potrkala tudi na vrata našega gasilskega doma, smo z mladino v bližnjem gozdu nabrali kostanj in si priredili čisto pravi kostanjev piknik. Medtem, ko je specialist za peko kostanja pripravljal žar, so si otroci krajšali čas s tem , da so priredili vojno v obmetavanju z obarvanimi listi dreves. Med lupljenem slastnega kostanja, smo naredili načrt za grozljivo pojedino in rezanje buč za prihajajočo noč čarovnic.
Tako smo dan pred nočjo čarovnic zbrali v gasilskem domu in izrezali strašne buče v katere smo vstavili svečke in jih postavili pred dom, da so odganjale vse zle duhove. Ker je bilo izrezovanje buč precej naporno, smo si privoščili grozljivo pojedino z sluzastimi deževniki v zemlji, krvavimi hrenovkami, palčkami z ušesnim maslom, očesi in črevesjem, ocvrto človeško kožo, krvavim napitkom za vampirje, manjkali pa niso niti orjaški pajki in sladka kri volkodlaka.
Pregled gasilnih aparatov
V soboto 19.10.2013 boste imeli krajani možnost pregledati vaše stare gasilne aparate, ki morajo biti pregledani enkrat letno. Med 13.30. in 15.30. uro bo serviser gasilnikov iz podjetja Sintal prisoten v gasilskem domu v Repnjah, kamor lahko pripeljete vaše gasilnike. Če ga pa še nimate pa imate pravtako možnost kupiti več vrst gasilnikov po ugodnih cenah.
Vljudno vabljeni!
PGD Repnje- Dobruša že drugo leto zapored zastopano v mednarodnem projektu
Tako kot leto poprej je PGD Šinkov Turn pod okriljem evropske organizacije Mladi v akciji ( Youth in Action) organiziralo mednarodno gasilsko izmenjavo s sloganom »GORA – oGenj pOgasi, bRata spAsi!« , ki je potekala od 4. – 10. avgusta v Gorenju nad Zrečami. Naše društvo je zastopala ena članica. Z veliko dobre volje in skupnim ciljem smo se slovenski in hrvaški udeleženci izobraževali o tem kako postati boljši mentorji, se srečavali z različnimi problemi dela mentorjev, spoznavali nove načine, metode dela, se veliko družili, igrali, smejali, ustvarjali in zelo malo spali. Obiskali smo tudi PGD Zreče, kjer smo se preizkusili v hitri vaji- Loschangriff in doživeli mokri krst. Teden je minil kot bi trenil in vsi smo enotno sklenili, da se kmalu spet srečamo. Tako so nas hrvaški gasilci že povabili na srečanje v Varaždin in obljubili, da bodo drugo leto tudi sami organizirali podoben projekt.
Podroben opis: http://www.pgdsinkovturn.si/gora-ogenj-pogasi-brata-spasi/
Sodelovali smo pri slavoloku 120ih curkov
V nedeljo, 21. junija, smo se na povabilo PGD Nova vas podali na Bloke, kjer smo skupaj z gasilci iz celotne Slovenije sodelovali pri ustvarjanju slavoloka sestavljenega iz 120 curkov, v čast praznovanja 120 letnice Prostovoljnega gasilskega društva Nova vas.
PGD Repnje-Dobruša slavi 55 let
Na današnji dan, pred 55. leti, se je odvijal ustanovni občni zbor prostovoljnega gasilskega društva Repnje, kjer sta bila izvoljena Černivec Lojze, kot prvi predsednik in Kadivec Darko kot prvi poveljnik. V društvu, ki je stareše od pol stoletja se je dogajalo marsikaj, vseeno pa lahko po toliko pretečenih letih rečemo, da se še vedno dobro razvija in raste, četudi spada med manjša društva. Upamo, da nas bo še vedno spremljal uspeh, prav tako pa si želimo, da bi vi člani ali simpatizerji našega društva, z nami stali ob strani še nadaljih 55 let.
Preberite si še 1. zapisnik občnega zbora.
Vse najboljše vsem!!
Za rojstni dan se pa seveda spodobi imeti…

…torto izpod kreativnih rok naše članice Maruše.
