Mesečne operativne vaje
Tokratne vaje so potekale bolj teoretično. Naš namestnik predsednika je odstopil svojo krušno peč, kjer smo zakurili. Opazovali smo fizikalne lastnosti ognja, pomikanja plamenov po prostoru in kasneje (z zaprtjem dimnika) spuščanje nevtralne cone. Predelali smo tudi lastnosti in princip delovanja termo kamere, ki smo si jo sposodili iz PGD Vodice. Vsak gasilec pa je z njo rokoval še praktično. S tem kosom opreme, ki je precej drag, so nekateri naši gasilci operirali prvič, prav vsi pa so spoznali korist, ki jo je prinesla leta nazaj, ko so se gasilci iz Vodic odločili za nakup. Po končanih vajah ognja nismo pogasili ampak smo žerjavico izkoristili za peko pic.
Orientacija GZ Vodice
V soboto, 28.5.2019, so nam kar nekajkrat pogledi ušli v nebo. Ali nas bo dež ujel ali ne, je bila bistvena informacija, saj smo se udeležili gasilske orientacije za mladino. Letos smo se zbrali v Kosezah, naše društvo pa je sodelovalo s šestimi ekipami v petih kategorijah. Pripravnicam se je žal iskanje prave poti ponesrečili, zato so ostale brez uvrstitve. Kljub temu pa smo v domačo garažo prinesli eno drugo (pripravniki) ter dve tretji mesti (mladinke in mladinci). Pionirji so zasedli, prav tako dobro 6. in 10. mesto. Z drugim mestom med pripravniki, smo si zagotovili tudi predstavnike na regijskem nivoju, ki bo zelo hitro tu.
Dva nova višja gasilca
V soboto, 18.5.2019 sta na zaključnem izpitu za tečaj za Višjega gasilca opravila Nejc Černivec in Gašper Klun. 92 ur dolg tečaj je potekal v organizaciji GZ Mengeš, kamor smo zahvaljujoč dobremu sodelovanju, bili povabljeni tudi gasilci naše gasilske zveze. Nejc in Gašper sta opravila vse obveznosti, ki jih narekuje program za temeljno usposabljanje gasilcev vključno s teoretičnim in praktičnim zagovorom pred predsednikom ocenjevalne komisije. Sedaj se bom le še počakalo, da se uredi dokumentacija in uradno zaključi tečaj, takrat pa bosta dobila tudi pogoj za napredovanje v čin Višji gasilec. To je že četrto opravljeno temeljno usposabljanje v letošnjem letu za naše društvo.

Sv. Florjan
Kot vsako leto, smo gasilci tudi letos obelodanili svoj praznik. Godovanje sv. Florjana, smo počastili z obiskom maše v soboto, prav na njegov god 4.5., v Vodicah. Naše društvo je zastopalo enajst gasilcev. Ker pa v naši Gasilski zvezi našega zavetnika počastimo dvakrat, smo na Florjanovo mašo odšli tudi v nedeljo. Na sedlu smo se pridružili našim sosedskim PGD iz občine in skupaj nas je več deset odromalo na vrh Šmarne gore, kjer smo se priporočili za varnost pri našem delu še naprej. Iz našega društva nas je proti vrhu krenilo devet.
Poveljnik bo napredoval
Naš poveljnik Roman, je 11.4.2019, opravil še zadnje obveznosti v sklopu tečaja za Višje gasilske častnike. Tečaj je obiskoval od januarja do aprila, v treh terminih po tri dni, skupno približno 90 ur. Z zadnjimi izpiti in uspešnim zagovorom seminarske naloge je tako izpolnil vse pogoje za uspešno zaključen tečaj. Sedaj mora le še počakati, da GZ Slovenije sprocesira vso dokumentacijo, uradno zaključi tečaj in da ga poveljstvo GZS potrdi v napredovanju za čin – Višji gasilski častnik. Čestitamo!
Nova gasilka v Repnjah
Z včerajšnim teoretičnim in praktičnim komisijskim izpitom, se je zaključil letošnji tečaj za operativnega gasilca. V tokratni generaciji smo pridobili eno gasilko – Špelo Jerman. Špela je tečaj obiskovala vse od lanskega novembra in je, upoštevajoč še tečaj za gasilca pripravnika, porabila preko 180 prostovoljnih ur za teoretične in praktične vsebine, ter tako pridobila osnovne gasilske veščine, ki so potrebne za prva dela na intervenciji. Seveda nove gasilce čaka še vrsto dodatnih usposabljanj, tako na tečajih, kakor na vajah. Špeli ob tem dosežku poveljstvo PGD iskreno čestita in si želi, da se ob polnoletnosti hitro priključi operativni enoti. Do takrat pa čas izkoristi za dodatna izobraževanja in treninge, kar ji omogoča njena nova pridobitev – čin gasilec.

