Tekmovanje za starejše gasilce v Polju
V soboto, 2.7.2016, je v Polju potekalo tekmovanje za starejše gasilce GZ Vodice in po dolgem času, oz. verjetno kar prvič v zgodovini, se je na startni listi pojavilo ime našega društva. Na tekmovanju smo sodelovali tako z ekipo veteranov kakor tudi veterank, na katerem so punce zasedle 2., fantje pa 4. mesto. Upravni odbor PGD Repnje – Dobruša je zelo razveselilo dejstvo, da sta se ekipi formirali, vsem tekmovalkam in tekmovalcem čestita za dosežna mesta in si želi, da ekipi obstaneta še v prihodnjih letih.
Pionirji pobrali vse!
V soboto, 16.4.2016, so se mladi gasilci z mentorji zbrali v Dornicah. Tam je bil namreč start Gasilske orientacije GZ Vodice. Preko repenjškega hriba so mladi gasilci tekli, iskali pot in sproti opravljali različne naloge iz gasilskih veščin. Na cilj so pritekli v Repnjah, ravno ob gasilni dom, kjer jih je že čakala malica. Po prihodu zadnje ekipe v cilj smo morali še počakati na uradne rezultate. Na žalost je organizatorjem zagodla tehnika, zato priznanj nismo morali podeliti na razglasitvi. Nismo pa imeli problemov z medaljami; le teh so naši domači gasilci dobili ogromno! PGD Repnje-Dobruša je zastopalo pet ekip, največ v kategoriji pionirjev. In ravno tu so vse tri naše ekipe stale na stopničkah! Neverjetnemu rezultatu so češnjo na vrhu smetane dodale še mladinke, ki so v svoji kategoriji tudi zmagale, in pa še mladinci s prav tako odličnim 5. mestom. Za super rezultate čestitamo vsem tekmovalcem, kakor tudi mentorici Maruši, ki jih je dobro natrenirala.
Na regijsko orientacijo so se uvrstile 3 ekipe, katerim želimo uspešno zastopanje, tako našega društva, kakor celotne GZ Vodice. Ni skrivnost, da regijsko tekmovanje v orientaciji letos poteka na območju Občine Vodice, kar je odlična priložnost za ponovne uspehe.
Gasilski kviz 2016
Danes se je naša gasilska mladina iz Gasilske zveze Vodice zbrala v repenjskem gasilskem domu, kjer so se pomerili v gasilskem kvizu. Nastopalo je 11 ekip pionirjev, 12 mladincev in ena ekipa pripravnikov. Od tega so našo društvo zastopale štiri ekipe – dve pionirski in dve mladinski. Pionirji so zasedli 11. in 7. mesto, mladinci pa 7. in 2. mesto. Ekipa mladink se je tako uvrstila tudi na regijsko tekmovanje.
Je pa letos bila slaba udeležba pri pripravnikih. Le ena ekipa ni imela prave konkurence in posledično zdrave tekmovalnosti. Zato se je računska komisija odločila za sestavo ekipe iz prisotnih mentorjev, ki se je postavila ob rob ekipi pripravnikov. Seveda so mentorji tekmovali izven konkurence, za nekaj zabave pa so odlično poskrbeli.
16. gasilski avtorally
V soboto, 10.10.2015, smo se gasilci GZ Vodice še zadnjič letos pomerili v tekmovanju na občinskem nivoju. Na 16. avtorallyu so naše društvo zastopale tri ekipe in sicer ena ženska ter dve moški. Enako so v posebnem točkovanju voznikov bili razvrščeni Polona, Gašper in Darko – vozniki svojih ekip. Ekipni rezultati mogoče niso bili najboljši, so pa pustili dovolj grenkobe in veliko motivacije za naslednje leto. Punce so tako le 0.2 sekunde zaostale za 3. mestom in pristale na četrtem. Mlajši izmed obeh ekip članov so bili 6. in starejši 7. So se pa toliko bolje odrezali vozniki. Polona Jeraj je dosegla 3. mesto, Darko Goričanec je bil drugi, medtem ko se je Gašer Škrjanec povzpel še višje in zmagal v močni konkurenci. Vsem voznikom in članom ekip čestitamo za dosežke in se zahvaljujemo za udeležbo!
Člansko tekmovanje
V soboto, 19.9.2015, smo se člani in članice zbrali v Polju, kjer smo se udeležili tekmovanja v gasilsko-športnih tekmovalnih disciplinah. Naše društvo so zastopale tri ekipe in sicer Članice A, ki so dosegle 2. mesto, člani B, ki so bili 4. in Člani A 6. Vsem tekmovalcem za dosežke čestitamo, še posebej pa članicam, katerim želimo vso srečo na regijskem tekmovanju.
14. gasilski mnogoboj GZ Vodice
V soboto smo se gasilci ponovno zbrali na tekmovanju posameznikov. Gasilski mnogoboj, že 14. po vrsti, se je tokrat prvič odvijal v organizaciji PGD Bukovica-Utik in sicer pri brunarici v Utiku. Pogoji za tekmovanje so bili odlični – sončno vreme in veliko navijačev. Od 17. tekmovalcev in 4. tekmovalk, smo imeli na tekmovanju tudi mi svoje predstavnike in sicer 3 člane v moški konkurenci in eno članico v ženski. Na tekmovanju pa je sodeloval tudi Jure Černivec, kot sodnik. Tekmovanje je bilo za naše gasilce ponovno uspešno in domov smo odnesli dve medalji za tretje mesto! Čestitamo vsem dobitnikom medalj, kakor tudi vsem sodelujočim. Spodaj pa si lahko pogledate galerijo naših tekmovalcev in pa tudi skupne rezultate.
