Dvakrat srebrni, dvakrat četrti
V soboto, 6.5.2017, so se mladi gasilci GZ Vodice pomerili v orientaciji. Tradicionalni start v Dornicah in cilj v Repnjah pri gasilnem domu, nista povzročala težav. Nekoliko daljša proga in pa premaknjene točke na poti, kjer je bilo potrebno gledati zemljevid in poznati osnove iz orientacije, pa so poskrbele za občutno daljše čase teka, kakor prejšna leta. Nobena ekipa se pa ni izgubila! Na letošnjem tekmovanju je naše društvo zastopalo pet ekip. Dvoji pionirji in mladinci ter ena ekipa mladink. Mladinke ter ena ekipa pionirjev so dosegli 2. mesto, kar pomeni tudi nastop na regijski orientaciji, ki bo 27.5.2017. Drugi pionirji so dosegli 4. mesto, mladinci pa so bili prav tako 4. in 6.
Mladinke 5. v Regiji
V soboto, 18.3.2017, so se mladi gasilci, ki so se uvrstili na regijsko tekmovanje gasilkega kviza, zbrali v Osnovni šoli Janka Modra v Dolu pri Ljubljani. Z eno ekipo v konkurenci mladincev, smo imeli predstavnike tudi iz našega društva. Po drugem mestu na kvizu GZ Vodice, so mladinke Špela, Sabina in Jana tokrat osvojile 5. mesto in le za 1,17 točke zaostale za uvrstitvijo na državno tekmovanje. Žal je tokrat zmanjkalo nekaj sreče, kar pa še ne izniči odličnega rezultata, ki so ga dosegle skupaj z mentorico Marušo.
Mladinke uvrščene na regijski kviz
V soboto, 4.3.2017, se je odvijal 24. kviz gasilske mladine. Tokrat je kot prizorišče gasilski dom v Repnjah zamenjala osnovna šola Vodice. V letošnji konkurenci se je med pionirjem pomerilo 11, med mladinci 15 in pripravniki 4 ekipe. Od tega so naše društvo zastopale po dve ekipi med pionirji in mladinci. Pionirji so dosegli 6. in 7. mesto, mladinci pa 2. in 15. mesto. Dobre uverstitve so posledice zvrhane volje mladine po učenju in pa predanosti mentorjev, da jim to znanje posredujejo. Poveljstvo PGD Repnje – Dobruša se zahvaljuje obojim, da prosti čas preiživijo na dvorišču našega gasilskega doma, mladinkam pa želi obilo športne sreče na regijskem tekmovanju čez 14 dni.
17. gasilski avtorally
V soboto, 8.10.2015, smo se gasilci GZ Vodice še zadnjič letos pomerili v tekmovanju na občinskem nivoju. Na 17. avtorallyu je, nasprotno s pričakovanji, naše društvo zastopala le ena ekipa ter posledično tudi en šofer. Ekipa je dosegla 6. mesto, Roman Baliž pa se je v ločenem točkovanju voznikov zavihtel povsem na vrh in dosegel 1. mesto. Vozniku in članom ekipe čestitamo za dosežke in se zahvaljujemo za udeležbo!

Člansko tekmovanje GZ Vodice
V soboto, 24.9.2016, smo se člani in članice zbrali v Zbiljah, kjer smo se udeležili tekmovanja v gasilsko-športnih tekmovalnih disciplinah. Naše društvo so zastopale tri ekipe in sicer Članice A, ki so dosegle 2. mesto, člani B, ki so bili 5. in Člani A 6. Vsem tekmovalcem za dosežke čestitamo.
15. mnogoboj GZ Vodice
V soboto, 17.9.2016, je še celotno dopoldne nekaj več deset gasilcev skeptično pogledovalo proti nebu. Dež je močil tla in marsikomu nebi bilo všeč, če bi močil še njega. Kljub temu se je okoli poldneva začelo jasniti in kasneje je postalo resnično soparno, sploh ob povečani fizični aktivnosti. Ob pa 14. uri smo v sončnem vremenu pričeli z 15. mnogobojem GZ Vodice. V Utiku se nas je zbralo 34 tekmovalcev in tekmovalk, ter še deset sodnikov. Prvič smo člani tekmovali v dveh kategorijah Člani A, 18 do 39 let, in člani B, dopolnjenih 40 let in starejši.
Domači gasilci smo se tekmovanja udeležili z sedmimi člani A in eno članico. Med člani je najvišje posegel Tone Jerman, ki je zasedel 3. mesto, Maša Pintač pa je bila med članicami še višje in sicer na 2. mestu. Ostali naši člani so dosegli še nekaj dobrih uvrstitev, in sicer 6., 9., 11., 14., 15. in 19. mesto.
Vsem sodelujočim čestitamo za dosežke!
