Tek na kristalno palačo
V soboto, 17.11.2018, se je šest naših operativcev odpravilo na dobrodelni tek na Kristalno palačo. Tekmovanja, v katerem merijo čas, ki ga pretečeš od kleti do vrha stolpnice (21 nadstropij), so se udeležili v Ekstrem gasilski štafeti. To pomeni, da so bili opremljeni v popolno zaščitno opremo z nameščenim izolirnim dihalnim aparatom. Ena ekipa je dosegla 10., druga pa 20. mesto.
19. gasilski avtorally GZ Vodice
V soboto, 13.10.2018, smo ponovno zaokrožili našo občino in obiskali lokacije vseh šestih društev naše zveze. Avto rally, ki je sestavljen iz šestih točk oz. nalog, smo namreč opravljali na dvorišču (ali pa zelo blizu) vsakega PGD. Na koncu pa smo se ustavili v Polju, kjer je bila izvedena tudi razglasitev rezultatov. Naše društvo sta zastopali dve ekipi in dva šoferja. Članice so osvojile 1. mesto medtem, ko so člani pristali na 3. mestu. Med voznicami se je najbolje odrezala naša Anja in zmagala, Darko pa je med vozniki pristal stopničko nižje in osvojil končno 2. mesto.
Člansko tekmovanje GZ Vodice
V soboto, 29.9.2018, smo se člani in članice zbrali v Zbiljah, kjer smo se udeležili tekmovanja v gasilsko-športnih tekmovalnih disciplinah. Naše društvo sta zastopali dve ekipi in sicer Člani A, ki so dosegli 4. in Člani B 5. mesto. Vsem tekmovalcem za dosežke čestitamo.
17. gasilski mnogoboj
V soboto smo prevzeli organizacijo 17. gasilskega mnogoboja GZ Vodice. V Repnjah se je zbralo 25 gasilcev in gasilk ter se pomerili v edinem tekmovanju naše zveze, kjer lahko računaš le sam nase. Naše društvo je predstavljalo kar 10 gasilcev – 2 članici in 8 članov A. Dosegli so vrhunske rezultate. Med člani je zmagal naš Gašper Škrjanec, družbo pa mu je s tretjim mestom delal Andrej Kralj, ostali so se zvrstili še na 4., 5., 9., 10., 11. in 13. mesto. Med članicam je kolajno za tretje mesto osvojila Maša Pintač, medtem ko je Neži malo zmanjkalo in bila četrta.
Letos so bili prvič tudi podeljeni pokali za najboljše društvo. Ideja o skupnem seštevku je bila plod naše domišljije, da še na poseben načim malo proslavimo letošnjo okroglo obletnico obstoja društva. Za rezultat so se šteli trije najboljši rezultati med člani A ter en (najboljši) med člani B in članicam. Tako smo osvojili še ekipno drugo mesto.
Tekmovanja v juniju
Na gasilski orientaciji GZ Vodice, se je ena ekipa pripravic uvrstila tudi na regijsko tekmovanje. To je potekalo 2.6.2018 na Babni Gori. Sabina, Špela in Saša so se na prizorišče odpravile v spremljavi z dvema mentorjema in osvojile končno 7. mesto.
Že dan kasneje, pa smo se z dvema desetinama (pionirji in mladinci) udeležili tekmovanja v gasilsko športnih tekmovalnih disciplinah za mladino v Polju. Po opravljenih vseh treh nalogah smo počakali na razglasitev in izvedeli da so pionirji dosegli 5. mesto, mladinci pa 4. Poveljstvo PGD je z veseljem pozdravilo novico o formiranju mladinske ekipe, ki smo jo na tekmovanjih pogrešali že nekaj let.
Gasilska orientacija
V soboto, 5.5.2018, se je zgodilo prvič, da ni bil cilj gasilske orientacije pri našem gasilnem domu. Organizacijo je prevzelo PGD Bukovica – Utik s startom in ciljem v okolici njihovega novega igrišča, proga pa je potekala preko bližnjih gozdov in polj. Naše društvo je zastopalo šest ekip v petih kategorijah. Pripravnice pa so se z drugim mestom uvrstile tudi na regijsko tekmovanje. Poleg tega smo dosegli še dve tretji mesti (pionirji, mladinke), eno četrto (pionirke) in še dve peti (pionirji, mladinci).
