13. mnogoboj GZ Vodice
Pravijo, da je številka 13 nesrečna, a za naše društvo, je bila na 13. zaporednem mnogoboju prav uspešna. V soboto 7.6.2014, so se gasilci iz gasilske zveze Vodice, že drugič zapored, zbrali v Repnjah in se pomerili v edinem tekmovanju za posameznike znotraj naše zveze. Letos nas vreme ni pustilo na cedilu in na vročem soncu je švicalo 25 gasilcev in gasilk in seveda še nekaj sodnikov ter gledalcev. Po lanskem letu, pa so naši operativci ponovno posegli po najvišjih mestih. V moški konkurenci je bil Darko Goričanec odličen drugi, medtem, ko je pri ženskah Maruša Pintač zmagala! Odlično bero medalj pa so popolni še drugi z dobrimi uvrstitvami. Kakor trend velja pa smo tudi letos imeli naštevilčnejšo ekipo na tekmovanju, sicer skupaj s sosednim Poljem, katero je prav tako kot mi imelo 7 tekmovalcev.
Vsem prejemnikov medalj, kakor tudi ostalim tekmovalcev iskreno čestitamo. Upamo, da se vidimo naslednje leto, prav tako v Repnjah.
Regijska orientacija
V soboto, 7.6.2014, smo se z ekipo pripravnikov v Notranje Gorice podali na tekmovanje v orientaciji regije Ljubljana I. Že od samega jutra je na nas sijalo toplo sonce, ki se je na prizorišču že prelevilo v peklensko. Ob zahtevni progi tekmovalcem žgoče sonce prav gotovo ni pomagalo. Naša ekipa je na koncu pritekla do 11. mesta in čeprav to ni vrhunski rezultat, smo se domov vračali nasmejani. Pripravili smo si športno-zabavni dan in čeprav je močno sijalo sonce, nismo ostali suhi…
Orientacija za gasilsko mladino 2014
V soboto, 26.4.2014, je potekalo že drugo letošnje tekmovanje za gasilsko mladino. Po kvizu, so se na ciljni črti v Repnjah, ponovno zbrali mladi gasilci iz društev GZ Vodice. Seveda naše društvo ni sodelovalo le kot organizator tekmovanja, vendar smo imeli na tekmi 6 ekip v različnih kategorijah, ki so ponovno dosegle nekaj dobrih rezultatov.
Posebna pohvala gre ekipi pripravnikov. Ekipa, ki je nastala nekaj minut pred startom, saj je en tekmovalec odpovedal tik pred zdajci, se je iz mladincev prelevila v pripravnike. Kot, da to nebi bilo dovolj, je enega od tekmovalcev hitro po startu zadala bolečina v gležnju, ki je bila posledica hujše poškodbe. Fantje pa so v dani situaciji pokazali odlični ekipni duh, ki ga mnogi lahko jemljejo za vzor. S pomočjo in vzpodbujanjem so pritekli na cilj s časom primerljivim konkurenci. Le nekaj sekund pred izvajanjem vaj, ki se jih niso učili, pa so imeli za pripravo in jih prav tako dobro opravili in se uvrstili na 2. mesto ter regijsko tekmovanje.
Čestitke Jakob, Gašper in Janez!
Gasilski kviz 2014
V soboto, 15.3. 2014, je v Repnjah potekal 21 gasilski kviz na katerem so mladi gasilci GZ Vodice izkazovali znanje s področja požarne preventive, prve pomoči ter splošnih pojmov v gasilstvu. PGD Repnje- Dobruša so zastopale štiri ekipe. Najtesnejše skupaj so bili rezultati pri skupini pionirjev saj so si prva štiri mesta sledila z razliko ene točke. Naši pionirji so osvojili drugo mesto, mladinci so bili prvi, ekipa mladink pa je pristala na četrtem mestu. Tudi pripravniki so posegli po najvišjem mestu. Ekipe,ki so zasedle prvo in drugo mesto so se uvrstile na regijsko tekmovanje. Vsem ekipam in mentorjema (Romanu in Maruši) za dosežena mesta čestitamo! Mladim, ki bodo našo zvezo zastopali na regijskem tekmovanju pa želimo obilico vztrajnosti, dobre volje in znanja, ki ga bodi do jeseni lahko pridno pridobivali in izpopolnjevali.
Dober teden dni in kar tri tekmovanja
V zadnjem tednu, smo gasilci domačega društva veliko tekmovali. Tako mladi, kakor tisti malo starejši.
V petek 11.10.2013, so se mladi gasilci iz Gasilske zveze Vodice zbrali v gasilnem domu v Repnjah. Tam so pokazali različna znanja iz gasilstva. Naše društvo so zastopali štiri ekipe in… prav vse so se uvrstile na regijsko tekmovanje! Dve ekipi pionirjev sta zasedli prvo in drugo mesto, ena ekipa mladincev je v svoji kategoriji zmagala, pripravniki pa so bili drugi. Takih rezultatov na kvizu že dolgo ne pomnimo, zato sploh še posebej čestitamo vsem mladim tekmovalcem in pa mentorici Maruši.
Že nasledji dan, v soboto, pa smo se člani in članice pomerili v že 14. gasilskem avtorallyu GZ Vodice. Sodelovali smo z eno ekipo članic, eno ekipo članov ter s po dvema šoferjema. Dekleta so bila pri vrhu, dosegla so drugo mesto. Fantje pa so zasedli ravno tisto nehvaležno, ampak še vedno odlično, četrto mesto. V točkovanju šoferjev so bili rezultati še boljši. Polona Jeraj je bila druga, Gašper Škrjanec pa tretji.
Včeraj, 19.10.2013, pa so se naši mladi ponovno zbrali za regijsko tekmovanje v kvizu. Na Ig smo se odpravili z vsemi štirimi ekipami. Pionirji se ponovno niso mogli ločiti med sabo in so se na razvrstitvi postavili en za drugega. Dosegli so 14. in 15. mesto, mladinci so bili 17., pripravniki pa 13.
Rezultate si lahko pogledate, če pritisnete gumb tekmovanja.
Vsem tekmovalcem, ki so bili člani ekip v letošnjem letu, za vse dosežke čestitamo!
Regijsko tekmovanje v orientaciji
V soboto 18.5.2013 je potekalo regijsko tekmovanje v orientaciji, v Senožetih. Preko občinskega tekmovanja so se na regijski nivo uvrstile tri ekipe PGD Repnje-Dobruša, vendar se ga zaradi obveznosti ekipa pripravnikov ni udeležila. Tako smo nastopili le z dvema ekipama.
Ekipa pionirjev se je na poti na žalost izgubila in izpustila eno točko, kar jim je prineslo veliko kazen in neulovljiv zaostanek, zato so končali na zadnjem mestu. Ekipa mladincev pa je tekmovanje končala v zlati sredini in sicer na 12. mestu.
Četudi rezultati niso vrhunski, smo v društvu na naše malde vseeno ponosni, saj se zavedamo, da so trdo trenirali ampak včasih je potrebnega le kanček sreče več, pa je razplet lahko povsem drugačen. Kakorkoli, obem ekipam čestitamo za udeležbo in doseženo na regijskem tekmovanju.
