Repenjški gasilci na gori Trstelj
V ponedeljek zjutraj ob 4.30 so iz našega društva krenili Maruša Pintač, Gašper Škrjanec in Roman Baliž z vozilom GVC 16/50 protu Rudniku, kjer je bilo zbirno mesto gasilcev regije Ljubljana I. Pod našim imenom se je pridružil tudi kolega gasilec Rok Bajt iz PGD Jošt (GZ MO Kranj). V Ljubljani so se pridružili ostalim enotam izmed katerih so bili tudi trije gasilci PGD Polje v svojim GVV-1, v avtu pa so se jim družbo delali tudi štirje člani PGD Šinkov Turn. Ob petih zjutraj so se razporedili v konvoj gasilskih vozil in se odpeljali na Kras. Naši gasilci so bili skupaj s sosedi iz GZ Vodice in še štirimi društvi iz GZ Ljubljana dodeljeni v sektor 3 kateremu je poveljeval Aleš Cedilnik iz PGD Tacen. Na terenu so se gašenja lotili z dvema napadalnima D vodoma in 8 parov gasilcev z naprtnjačami. Na terenu so ostali do približno pete ure popoldan, ko so uspešno pogasili pogorišče velikosti okoli 500 kvadratnih metrov. Po končanem gašenju so se zbrali v štabu in odšli proti domu.
Intervencija: Pobegli konji
Danes ob 1.17 uri ponoči smo dobili poziv, da so iz ograde v Repnjah ušli konji, ki so se razkropili po naselju. 5 operativcev se je z vozilom GVV-1 javilo na intervencijo. Po dobri polovici ure, so konje uspešno pregnali nazaj za ogrado. Intervencija je bila zaključena malo pred drugo uro.
Intervencija: Podrto drevo
Danes smo ob 11:45 dobili poziv o podrtem drevesu na cesti v Repnjah. Gasilci domačega društva smo izvozili z obema voziloma in sedmimi operativci. Drevo smo razžagali in odpadni material pospravili. Intervencija je bila zaključena ob 12:30 uri.
Intervencija: Požar
Včeraj, 5.7.2012, je okoli 22.45 ure v vasi Repnje ugasnila javna razsvetljava. V temi je občan opazil manjši ogenj na enem od drogov električne napeljave in poklical poveljnika PGD Repnje-Dobruša, ki je inforamcijo posredoval štirim operativnim članom, ki so zaključevali dežuranje v gasilskem domu. Izvozili so z GVV-1 ob 22:50 ter z gasilnikom na prah pogasili ogenj. V dom so se vrnili ob 23:04.
Intervencija: Prometna nesreča
Včeraj, okoli 21:30, so se trije oprativci PGD Repnje-Dobruša odpeljali na kondicijsko vožnjo okoli našega rajona. Naleteli so na prometno nesrečo dveh osebnih vozil znamke Seat in BMW, ki se je zgodila le nekaj trenutkov pred njihovim prihodom. Nesreča se je zgodila na stari cesti med Repnjami in Skaručno, na križišču, kjer se zavije proti Polju. Pet udeležencev v nesreči ni bilo poškodovanih, zato so gasilci le postavili požarno varovanje, odklopili akumlatorje ter posuli vpojna sredstva in počakali policijo. Usmerjanje prometa so opravljali vse dokler poškodovanih vozil ni naložila vlečna služba, nato so še počistili vozišče na katerem je bilo več kosov zlomljene plastike in absorbenta. Pet gasilcev (kasneje sta z osebnim vozilom prišla še dva) so v gasilski dom prišli nekje ob 23:45 uri.
Intervencija: Črpanje vode
Ob 16:58 smo dobili povziv na intervencijo za prečrpavanje vode iz kletnih prostorov. Odvzavli so se štirije operativci, ki so izvozili z GVV-1 ob 17:03. Na kraju intervencije se je izkazalo, da je počila cev talnega ogrevanja v novogradnji stanovanjski hiši. Varnostna potpona črpalka v hiši je zatajila in tako je voda iz sistema v prestopnem jašku prestopila rob in zalila kletne prostore. Gasilci so prečrpali manjšo količino vode in počakali, da se celotni sistem sprazni. Lesene talne površine in pohištvo, ki je prišlo v stik z vodo, je delno uničeno.
