Sobotni praznik veselja
V soboto, 16.6.2012, je bila res pravcata norija. Za toliko dogajanja že dolgo ne pomnimo, saj so se dogodki vrstili eden za drugim. Začelo se je že v petek proti večeru, ko smo izvedli žrebanje za drugi gasilski nogometni turnir. Nadaljevalo se je pa v soboto zgodaj zjutraj.
V dopoldanskih urah je potekalo gasilsko tekmovanje mladine GZ Vodice in GZ Medvode. Letos je organizacija pripadla naši gasilski zvezi, zato so se mladi gasilci zbrali v Polju. Sodelovali smo z eno ekipo pionirjev, ki so osvojili 5. mesto, za uspeh in trud na vajah ter tekmovanju jim iskreno čestitamo. Mladinske ekipe nam letos ni uspelo sestaviti, za kar smo izredno razočarani ampak istočasno odločni, da nam po enoletnem odmoru uspe sestaviti dobro in resno ekipo ter si na naslednjem izbornem tekmovanju pridobimo mesto za tekmovanje v regiji.
Ko se je ura bližala poldnevnu pa so se v Repnjah okoli gasilskega doma začeli zbirati gasilci-nogometaši. Letos ponovno nam je uspelo organizirati nogometni turnir, ki je bil lani dobro sprejet med udeleženci. Udeležilo se ga je 8 ekip, od tega 5 iz GZ Vodice, 2 iz GZ Ljubljana in ena iz GZ Medvode. V sproščenem duhu smo spremljali nekaj lepih tekem, med drugim tudi polfinalni derbi med lanskima finalistoma, ki ga je dobila ekipa PGD Polje in se tako oddolžila za lanski poraz v finalu. Tako so tretje mesto osvojili lanski zmagovalci PGD Lj-Brdo, drugo mesto je pripadlo PGD Zg. Pirniče, zmagovalci pa so postali PGD Polje. Vsem ekipam se zahvaljujemo za udeležbo ter jim čestitamo za vse dosežke.
Že vsporedno z finalno tekmo v nogometu pa se je začela gasilska veselica, tudi letos v družbi ansambla Mladi Odmev. Ob dobri glasbi, plesu, hrani in pijači smo se tako zabavali dolgo, dolgo v noč, dokler nismo zmatrani doma popadali v postelje. Cilj je bil tako z veselico dosežen. Ob dobri zabavi smo zbrali nekaj dodatnih eurov v društevni blagajni, ki jih bomo letos potrebovali za zamenajvo starih oken v prvem nadstropju gasilskega doma, pravtako pa bomo obnovili tudi pomožne objekte.
Še nekaj slik, ki smo jih naložili v galerijo:
– Tekmovanje gasilske mladine 2012
– 2. gasilski nogometni turnir
– Gasilski mnogoboj 2012 (z dne 9.6.2012)
Vabilo na gasilsko veselico

Andrej Kralj na vrhu tretje leto zapored
Danes se je, v organizaciji PGD Šinkov Turn, odvijal gasilski mnogoboj Gasilske zveze Vodice. Na tekmovanju je sodelovalo sedem članov PGD Repnje – Dobruša, letos na žalost le v moški konkurenci. Tudi letos, že tretjič zapored, se je pred vso konkurenco uvrstil domači poveljnik Andrej Kralj. Z odličnim četrtim mestom pa mu je sledil še mlajši brat Simon. Ostali naši člani so se uvrstili na 14., 15., 22., 23., in 25. mesto v 29 članski konkurenci. Točni rezultati in slike bodo na voljo v prihodnjih dneh.
Vsem udeležencem tekmovanja za dosežke čestitamo.
Dan odprtih vrat PGD Polje
Včeraj je sosednje prostovoljno gasilsko društvo Polje organiziralo dan odprtih vrat. Na pestrem programu se je znašel tudi policijski helikopter, ki je prikazal, kako se gasi večje požare v naravnem okolju. PGD Polje je za prikaz prometne nesreče in reševanje udeleženca, k sodelovanju povabilo tudi naše društvo, tako sta se z veseljem odzvala dva operativca našega društva, ki sta izobražena kot tehnična reševalca. Prvi je pomagal pri razrezu vozila, med tem ko je drugi nameščal K.E.D. opornico in pomagal pri izvleku ponesrečenega vozila.
Vaja je bila zanimiva in poučna. Za manjša društva je redko priložnost, da vadijo z opremo kot so hidravlične škarje in razpiralo. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo PGD Polje za povabilo na vajo in se ob morebitnih prihodnjih akcijah toplo priporočamo.
Prireditev za materinski dan
Tako ali drugače 25. marec ostaja dan naših mamic in tega se zavedajo tudi naši najmlajši gasilci. V soboto 17. marca smo se zbrali v dvorani gasilskega doma v Repnjah, kjer so prisotnim mamicam, očkom, bratcem in sestricam, ter tudi nekaj gasilcem, otroci pripravili program, ki je bil seveda bolj usmerjen na tiste prve od naštetega – mamicam. Otroci so zaigrali krajšo igrico, predstavli so dogajanje v slačilnici pred pomembno tekmo nogometne ekipe Repnje-Dobruša. Novinarjev od najboljših nogometašev v državi se pač ne da držati in so hitro vdrli v slačilnico ter izsilili intervju z zvedzo ekipe. Trenerka ekipe je velika motivacijska mojstrica, nogometaše je postrojila, kakor so v vojski včasih stali naši očetje, mentalno jih je pripravila na najpomembnejšo tekmo sezone. Kmalu smo pa videli, da kljub psihičnim pripravam očitno niso trenirali same igre nogometa, saj se na žalost za ekipo ni razpletlo po pričakovanjih. Pa kaj?! So dejali in odkorakali s stadiona ter se odpravili v bližnjo slaščičarno…
Sama igrica pa ni bilo edino kar so nam otroci pripravili. Poleg tega smo slišali glasove kitare in dveh harmonik, seveda pa so nam nekaj tudi zapeli. Po koncu programa so mamicam znosili rožice ter jim ponudili raznorazne sladkarije vključno z dvema tortama, ki so ju spekli.
Slike s prireditve si lahko ogledate v galeriji, nogometno tekmo pa je prenašal televiziski program Eurosport 3.
Kar se pa še mamic tiče, želimo vam lep praznik, veliko rožic in bonbonjeric, skratka, da ga preživite maksimalno dobro, sploh v družbi vaših najdražjih. Naslednje leto pa se ponovno vidimo.
Velika čistilna akcija 2012
Vsakoletne čistilne akcije v občini Vodice so že stalnica in se izvajajo že zavidljivo število let, lahko bi rekli, da so tradicionalne. Po letu 2010 pa so Ekologi brez meja ponovno postavili idejo o očiščenju Slovenije v enem dnevu. Občina Vodice se je seveda projektu pridružila in tako bomo ponovno čistili našo domačo občino vsi občani in občanke, po svojem okolišu.
Vaščani Repenj in Dobruše, ste vabljeni na zborno mesto pred gasilnim domom ob 8:30 uri. Takrat vam bomo razdelili vrečke in rokavice, potem pa se bomo podali po ulicah, kolovozih, gozdovih,… Smeti, ki jih najdete vrzite v dobljeno vrečo, ki jo nato pustite ob cesti, saj bomo proti koncu akcije s tovornimi vozili pobirali smeti in jih odvažali. Gre se za to, da ne nosite s seboj težkih smeti do urejenega odlagališča ampak jih pustite ob cesti in nadaljujete z akcijo.
Po končani akciji pa se bomo vsi prostovoljci Občine Vodice zbrali ob domu gasilcev v Repnjah, kjer se bomo dobro okrepčali in uživali v lepem vremenu, ki se nam obeta.
Vljudno vabljeni!

