Smučarski skoki 2013 – zaključek
V soboto 17.2. smo se zbrali pod dobruško velikanko, ko nam je uspelo organizirati tekmo smučarskih skokov za katero smo mislili, da bo že dva tedna prej ampak žal…
Pod skakalnico se nam je v sicer oblačnem vremenu, pridružilo kar lepo število gledalcev. Na uč je bilo mogoče našteti nekje okoli sto ljudi seveda vključno s skakalci. Prav slednji pa so nam pričarali lepo nedeljsko popoldne, saj je bilo moč skakati prav daleč. Na žalost pa nam vseeno ni uspelo prebiti magične meje 30 metrov, kaj šele rekorda skakalnice, ki je postavljen na skoraj neverjetnih 34 metrih. Pa vendar so se nekateri skakalci kar krepko odrinili proti dolini. Letošnje leto je bilo izredno malo tekmovalcev med kategorijo Veteranov, so pa zato vse nagrade ostale v rokah domačinov.
Rezultati:
| Mesto | Mladinci | Člani | Veterani |
| 1 | Klun Gašper | Berlec Matej | Kušar Rok |
| 2 | Pangerc Jan | Škrjanec Gašper | Černivec Boris |
| 3 | Škrjanec Jakob | Pestotnik Rok | Mrak Joško |
| 4 | Jerman Janez | Kosec Miha | |
| 5 | Klun Matic | Černivec Nejc | |
| 6 | Bergant Nik | Hočevar Tadej | |
| 7 | Bergant Saša | Špenko Rok | |
| 8 | Hribar Miha | ||
| 9 | Goričanec Darko | ||
| 10 | Janežič Primož | ||
| 11 | Klopčič Matej |
Nagrado za najdaljši skok je tako vzel zmagovalec med Člani in sicer Berlec Matej, katerega je dvakrat odneslo 29 metrov, v prvi seriji pa celo 29.5 metra.
Vabilo na smučarske skoke na dobruški velikanki
ŠD Repnje-Dobruša in PGD Repnje-Dobruša vabita vse športne navdušence, tako skakalce kakor gledalce, na smučarske skoke, ki bodo v nedeljo 17.2.2013 na kultni skakalnici na Dobruši.

Prijave zbiramo na dan tekme do 13:30 ure, ob 14h se prične poizkusna serija. Tekmovalo se bo v treh kategorijah: veterani, člani in mladinci. Prijavnina znaša 10€ za veterane in člane, ter 5€ za mladince. V prijavnino je vštet tudi topli prigrizek in topli napitek. Za prva tri mesta v posamezni kategoriji se bodo podelili pokali, prvi štirje pa dobijo tudi praktično nagrado.
Da pa nas boste lažje našli, vam prilagamo še zemljevid, kako do skakalnice (za povečavo kliknite na sliko):


Oglejte si tudi galerijo tekmovanja smučarskih skokov iz leta 2010.
Občni zbor PGD Repnje-Dobruša
Na pustno soboto, 9.2.2013, se je v dvorani domačega gasilskega doma odvijal že 55. redni občni zbor PGD Repnje-Dobruša. Po uvodnem pozdravu in prebranih poročilih smo namenili besedo tudi gostom, potem pa smo se lotili osrednjega dela letošnjih občnih zborov – volitve. Izvoljeni pa je bil novi predsednik Jure Černivec in namestnik predsednika Štefan Goričanec. Prav tako pa je bil izvoljen tudi novi/stari poveljnik Andrej Kralj. Z izvolitvijo funkcionarjev pa smo dobili tudi prenovljen upravni odbor, poveljstvo in novega namestnika poveljnika, mentorico mladine ter gospodarja.
Plan dela novega predsednika je bil slišati obsežno in optimistično, pa vendar bi ga lahko realizirali s trdim delom in služnostjo, ki nas je krasila preteklih pet let. V novem mandatu si vsi želimo le napredka, da ba boste lahko postopoma spremljali razvoj našega društva, se vidimo ponovno drugo leto, drugo soboto v februarju, kamor se je že dodobra usidral naš redni občni zbor.
Sv. Miklavž v gasilskem domu
V noči s 5. na 6. december se po hišah sprehaja prvi decemberski dobri mož, ki obdaruje pridne. Sv. Miklavž se je v družbi angelov in parkeljnev ustavil tudi v našem gasilskem domu. Prinesel nam je obilico slastnih piškotov, sladkih bonbonov ter nekaj sadja za zdravje v teh zimskih dneh. Nobenega od naših gasilcev ni pustil, da ga odpeljejo hudiči, očitno smo bili to leto vsi zelo pridni. Preden je odšel naprej svojo pot, nam je zaželel srečo in varnost, ki jo rabimo pri svojem delu. Majčkeno pa je tudi namignil, da bo verjetno tudi drugo leto prišel malo pogledati.

Dodane nove slike v galeriji
Že kar nekaj časa zamujamo z dodajo slik prejšnjih mesecev, zato sedaj sporočamo, da so v galerijo dodani naslednji albumi:
– Gasilsko tekmovanje za članice in člane, ki je bilo 22.9.2012 in sicer v Zbiljah. Prijavljeni smo imeli dve ekipi od katerih so članice zasedle 4., člani pa 6. mesto.
– Operativna vaja Gasilske zveze Vodice, se je odvijala dne 5.10.2012 in sicer na rajonu našega društva v Repnjah.
– Gasilski avtorally z 6.10.2012. Tekmovanje, ki povezuje šest različnih vaj na šestih lokacijah. Prijavljeni smo imeli tri ekipe, ter tri šoferje. Ženska ekipa je dosegla prvo mesto, voznica Polona Jeraj pa je zasedla drugo mesto. Moški ekipi pa sta dosegli 3. in 5. mesto, med šoferji pa je vso konkurenco povozil Darko Goričanec in osvojil prvo mesto, Matjaž Žumer je bil 7.
– Gasilski kviz za mladino 12.10.2012, že od samega začetka poteka v našem gasilnem domu, kjer nas je zastopalo pet ekip. Pionirji so zasedli 3. in 7. mesto, mladinci 5. in 10. mesto, pripravniki pa 4. mesto.
Za ogled albumov kliknite na prvi (podčrtan) stavek v vsaki alineji.

