Po veselici
Letošnja gasilska veselica je za nami. Prav tako 3. gasilski nogometni turnir, katerega je osvojilo PGD Zg. Pirniče, domači gasilci iz Repenj so bili drugi, pokal za tretje mesto pa je domov odneslo PGD Polje.
Na veselici nas je obiskalo kar lepo število ljudi, saj je bilo vreme naravnost odlično, čeprav nas je bilo še kakšen teden prej strah, da bo deževalo. Radi bi se zahvalili vsem obiskovalcem, domačim gasilcem, ki so na veselici pomagali, pa tudi našim sponzorjem, s pomočjo katerih smo pripravili bogat srečelov. Poleg vaščanov in vaščank pa so za srečelov prispevali še naslednji:
Nov transakcijski račun
Ker je PGD Repnje – Dobruša zamenjalo banko je tako nov tudi transakcijski račun. V kolikor imate v vaših sistemih shranjenega, ga prosimo zamenjajte. Nova številka računa je 10100-0052030116, odprt pa je pri Banki Koper.
Na krosu tri ekipe na stopničkah
Včeraj, 20.4.2013, se je odvijala že 18. gasilska orientacija za gasilsko mladino. Tradicionalno zaključek pripada našemu društvu, kjer se zberejo vse ekipe, mentorji in sodniki na okrepčilu in kasneje podelitvi medalj.
Letošnje leto smo imeli za predstavnike na tem tekmovanju tri ekipe, v vsaki kategoriji eno (pionirji, mladinci, pripravniki). In z največjim zadovoljstvom pišem sledeče besede, da so v težki konkurenci prav vse tri ekipe osvojile kolajne. Še več! Vse so se uvrstile na mesta, katera vodijo na višji nivo – na regijsko tekmovanje. Pionirji so v svoji kategoriji zmagali. Na drugo mesto pa so se uvrstili mladinci in pa tudi pripravniki.
Vsem iskreno čestitamo, ob enem pa jim želimo veliko sreče in zdrave tekmovalnosti na regijskem tekmovanju.
Prvoaprilska: PGD Repnje-Dobruša uspel na evropskem razpisu
V lanskem decembru se je Prostovoljno gasilsko društvo Repnje-Dobruša prijavilo na evropski razpis za opremljanje lokalnih gasilskih društev. Razpis, ki je v skupni vrednosti presegal 2 milijona eurov se je zaključil v petek 29.3.2013. Danes pa že lahko potrdimo, da smo na razpisu uspeli zato lahko v roku 4 mesecev pričakujemo novo pridobitev.
Kakšna pa je? Gre za najnovejše vozilo enega izmed najbolj priznanih izdelovalcev gasilskih vozil Rosenbauer. Vozilo, ki bo parkirano v Repnjah nosi oznako AT3 in je produkt večletnih izkušenj, izdelovanj in testiranj gasilskih nadgradenj v podjetju Rosenbauer. Vozilo, ki ga serijsko izdelujejo na podvozju MAN, bo na željo domačih gasilcev narejeno na podvozju Mercedes-Benz, z doplačilom 12.000euro, katerga bo prispevalo društvo samo iz prihrankov. Vsa oprema, ki bo kompletno kupljena nova, pa bo plačana iz evropskih sredstev. Cena končanega in popolno opremljenega vozila bo 290.000eurov. Zaenkrat še ni jasno kaj se bo zgodilo z obstoječo cisterno, ki sedaj stoji v gasilskem domu, to je tema debate na prihodnji seji upravnega odbora.
Predstavitev novega vozila si lahko ogledate v spodnjem posnetku:
Prireditev za materinski dan
25. marec je dan, ko praznujejo mamice. Mlajši otroci zato naberejo cvetlice, ki ta čas rastejo v naravi. Starejši zapravimo kakšen dodaten euro še za bonboniero, naši mladi gasilci pa so za mamice pripravili prireditev v gasilskem domu.
Najprej so zaigrali krajšo igrico, ki je govorila o opici, ki je izgubila mamo. Pri iskanju ji je pomagal metuljček, ki je kar nekajkrat vsekal mimo, ko je ugibal kdo je opičja mama. Malo opico je predstavil slonu, kači, žabi, pajku… Nekje vmes pa se je z bližnjega drevesa še osorno drla papiga. Vendar konec je bil srečen, saj sta s skupnimi močmi le uspela najti mamico male opice.
Po igrici je sledil še nekoliko bolj glasbeni del. Najprej nam je na kitaro igrala in zraven še prepevala Sabina. Nato so punce recitirale nekaj lepih pesmi o mamicah. Na koncu pa je skoraj pravi mini koncert uprizorila harmonikašica Špela, ki je zaigrala venček najlepših.
To pa še ni bil konec. Vsem mamicam so otroci razdelili še lepe rožice, ter jim za pod zob ponudili nekaj sladkih piškotov, ki so jih sami spekli. Prireditev, katero si je ogledal tudi poveljnik društva Andrej Kralj, je bila s tem nekako končana. Pa vendar še nismo odšli domov, saj smo v prijetnem vzdušju malo poklepetali in opazovali igro otrok, ki so se že lovili po dvorani.
Čistilna akcija Občine Vodice 2013
Leto je naokoli in začenjajo se spomladanska čiščenja. Tako kot že vsako leto Občina Vodice ponovno organizira čistilno akcijo. V svojem okolišu bomo odstranjevali smeti, da bodo lahko pomladne cvetice še bolj prišle do izraza med čisto naravo.
Vaščani Repenj in Dobruše, ste vabljeni na zborno mesto pred gasilnim domom ob 8:30 uri. Takrat vam bomo razdelili vrečke in rokavice, potem pa se bomo podali po ulicah, kolovozih, gozdovih,… Smeti, ki jih najdete vrzite v dobljeno vrečo, ki jo nato pustite ob cesti, saj bomo proti koncu akcije s tovornimi vozili pobirali smeti in jih odvažali. Gre se za to, da ne nosite s seboj težkih smeti do urejenega odlagališča ampak jih pustite ob cesti in nadaljujete z akcijo.
Po končani akciji pa se bomo vsi prostovoljci Občine Vodice zbrali ob gasilskem domu v Zapogah, kjer se bomo dobro okrepčali in podebatirali o dobro opravljenem delu, ki ga bomo naredili.

