Vabilo
PGD Repnje – Dobruša vas vabi na gasilsko veselico z ansambloma Marcela IN ter Tak Tik, v soboto 6.9.2014 ob 19. uri.
Živa glasba, dobra hrana in pijača, bogat srečelov, za tiste športne navdušence pa bomo poskrbeli tudi za prenos nogometnih tekem s svetovnega prventstva.
Pred veselico pa bo potekal tudi 4. gasilski nogometni turnir in boste imeli tako priložnost videti naše kolege gasilce, kako se znajdejo v tej igri z žogo.
VLJUDNO VABLJENI!

Ice Bucket Challenge
Naši prijatelji iz Ljubljane, PGD Brdo, so nas nominirali za Ice Bucket Challenge, kjer se moraš politi z ledeno vodo. V našem društvu smo zadevo vzeli skrajno resno in jo izpeljali ter se pridružili še akciji pri kateri smo poslali sms SRCESLOVENIJI5 na 1919 in tako darovali 5euro za nakup šolskih potrebščin za slovenske otroke. Kako nam je uspelo lahko pogledate na spodnjem videu, kot nominirance pa smo izbrali PGD Polje in PGD Šinkov Turn iz naše gasilske zveze, kot tretji pa so naši kolegi z obale PGD Sečovlje. Če se bodo izziva lotili pa malo pobrskajte po internetu z njihovimi imeni.
Zakaj pa se cela Slovenija poliva z ledeno vodo?
Gre za akcijo za osveščanje o bolezni Amiotrofični leteralni sklerozi (ALS). ALS je bolezen motoričnih živčnih celic v možganski skorji, možganskem deblu ter hrbtenjači. Za to bolezen ni zdravila, povprečni bolnik pa ima od pojava še približno 3 do 4 leta življenja, med katerimi ponavadi popolnoma ohromijo. Razširnjenost bolezni je od 6 do 8 bolnikov na 100.000 prebivalcev, na novo pa jih zboli povprečno od 1.5 do 2 na 100.000 prebivalcev letno. Več o bolezni si preberite na povezavah:
http://www2.kclj.si/ikn/INFO/ALS/ALS.htm in http://www.alsa.org/.
Tabor mladine na Pokljuki, 24.6. – 28.6. 2014
Naša mladina je skupaj z otroki in mentorji PGD Šinkov Turn, PGD Polje in PGD Čepovan preživljala 5 zanimivih, poučnih, zabavnih, športnih, napornih, igrivih, posrečenih, glasbenih, deževnih, sončnih … dni gasilskega tabora v vojašnici Rudolfa Badjure na Pokljuki.
Torek, 24.6.
Po prihodu smo se razdelili v manjše skupine in se bolje spoznali. Vsak je dobil skrivnega prijatelja z namenom, da mu polepša bivanje na Pokljuki in mu zadnji dan izroči simbolično darilce. Po večerji so se nam predstavili člani PGD Šinkov Turn, povedali nekaj zanimivosti o svojem društvu in nas zabavali z zaigranimi skeči in šalami. Ker smo bivali v vojašnici smo se strogo držali 22 ure, ko smo morali vsi, brez izjem oditi v postelje. Zato, da je bil že prvi večer bolj pester in zabaven, sta skupaj s članom s PGD Čepovan poskrbela naša mlada gasilca, Janez in Nejc z igranjem na harmoniko.
Sreda, 25.6.
Prebudili smo se v deževno jutro, vendar nas to ni pretirano oviralo. Igrali smo se različne družabne igre, telovadili, gledali film in sklepali prijateljstva. Proti večeru smo odšli na sprehod in na igrišče, kjer smo igrali košarko in nogomet. Večer je bil zeleno obarvan, saj so naši mladi gasilci predstavili društvo ter recitirali “Repenjsko himno”. Preostanek večera je ponovno potekal ob zvokih harmonike.
Četrtek, 25.6.
Po zajtrku smo se odpravili v Aquapark Bohinj, kjer smo uživali v triurnem kopanju, tunkanju in divji vožnji po toboganih. Popoldan smo se razdelili v mešane ekipe, ki so štele 4 člane, ter se soočili s Kremenčkovo orientacijo, ki je bila sestavljena iz gasilskih in malo manj gasilskih nalog. Sledil je kratek sprehod do smučišča, ter športanje na igrišču. Po večerji so nam člani PGD Čepovan predstavili društvo in posebne spretnosti v sestavljanju Rubikovih kock.
Petek, 27.6.
Kljub oblačnemu nebu smo se po zajtrku odpravili na pohod do Bohinjskega jezera. Komaj po nekaj minutah, je začelo rahlo deževati a se je na srečo kmalu pokazalo sonce. Da bi si malo odpočili in nabrali novih moči smo se ustavili na Uskovnici. Na pohodu so se izkazali naši pripravniki – Janez, Gašper in Nejc, ki so hodili hitreje in nam s puščicami, narejenimi iz kamnov ter vej označevali pravo smer. Hodili smo dobre tri ure in pol in na koncu le zagledali jezero. Verjetno smo se sprva bolj razveselili kombija, ki nam je pripeljal malico. Po zasluženi osvežitvi v mrzlem jezeru, smo se pomerili v gasilski olimpijadi. Pozno popoldan nas je pobral avtobus in nas odpeljal nazaj v vojašnico, ravno pravi čas za večerjo. Zadnji večer je pripadal predstavitvi PGD Polje.
Sobota, 28.6.
Ob zaključku letošnjega tabora smo se dopoldan razporedili v krog in razkrili skritega prijatelja, ter si izmenjali darila. Čas do kosila je hitro minil, saj smo spremljali Oviratlon in spodbujali tekmovalce, ki so se soočali z nenavadnimi, zabavnimi, umazanimi in malo manj prijetnimi ovirami. Po kosilu smo se poslovili od mladih gasilcev in mentorjev PGD Polje ter PGD Čepovan, ter skupaj s PGD Šinkov Turn odšli do Blejskega jezera. Še nekaj ur smo se zabavali, kopali in se sladkali s sladoledom. Polni vtisov, lepih spominov in novih poznanstev smo se proti večeru odpeljali domov.
Odpoved veselice
Zaradi izredno slabe napovedi v soboto, 14.6.2014, smo se domači gasilci odločili, da veselico odpovemo oziroma prestavimo. Novi datum je že znan in sicer 6.9.2014, tako, da vas lahko že sedaj povabimo na ta vesel dogodek.
Vabilo na nogometni turnir
Športno društvo Repnje-Dobruša vas, v sodelovanju s PGD Repnje – Dobruša, vabi na 3. majski turnir v malem nogometu, ki bo v soboto 17.5.2014 od 9. ure naprej potekal na igrišču pri Osnovni šoli Vodice.
Igra se po sistemu 4+1. Najboljše tri ekipe dobijo pokale in denarne nagrade. Denarni sklad za prva tri mesta znaša 700€ in se poveča ali zmanjša glede na število prijavljenih ekip. Podeljevala se bo tudi nagrada za najboljšega vratarja in najboljšega strelca.
Prijave za turnir se zbirajo do srede 14.5.2014 in sicer na telefonski številki 031-761-061 (Jure) in 041-571-886 (Roman). Prijavnina za ekipo znaša 50€.
Več informacij o turnirju bo objavljenih na spletni strani www.nogomet.repnje.si, kjer lahko najdete utrinki s prejšnjih turnirjev.
Čistilna akcija Občine Vodice 2014
Leto je naokoli in začenjajo se spomladanska čiščenja. Tako kot že vsako leto Občina Vodice ponovno organizira čistilno akcijo. V svojem okolišu bomo odstranjevali smeti, da bodo lahko pomladne cvetice še bolj prišle do izraza med čisto naravo.
Vaščani Repenj in Dobruše, ste vabljeni na zborno mesto pred gasilnim domom ob 8:30 uri. Takrat vam bomo razdelili vrečke in rokavice, potem pa se bomo podali po ulicah, kolovozih, gozdovih,… Smeti, ki jih najdete vrzite v dobljeno vrečo, ki jo nato pustite ob cesti, saj bomo proti koncu akcije s tovornimi vozili pobirali smeti in jih odvažali. Gre se za to, da ne nosite s seboj težkih smeti do urejenega odlagališča ampak jih pustite ob cesti in nadaljujete z akcijo.
Po končani akciji pa se bomo vsi prostovoljci Občine Vodice zbrali pod lipami na Kopitarjevem trgu, oz. v dvorani KD Vodice, kjer se bomo dobro okrepčali in podebatirali o dobro opravljenem delu, ki ga bomo naredili.


