Tabor mladine na Pokljuki, 24.6. – 28.6. 2014
Naša mladina je skupaj z otroki in mentorji PGD Šinkov Turn, PGD Polje in PGD Čepovan preživljala 5 zanimivih, poučnih, zabavnih, športnih, napornih, igrivih, posrečenih, glasbenih, deževnih, sončnih … dni gasilskega tabora v vojašnici Rudolfa Badjure na Pokljuki.
Torek, 24.6.
Po prihodu smo se razdelili v manjše skupine in se bolje spoznali. Vsak je dobil skrivnega prijatelja z namenom, da mu polepša bivanje na Pokljuki in mu zadnji dan izroči simbolično darilce. Po večerji so se nam predstavili člani PGD Šinkov Turn, povedali nekaj zanimivosti o svojem društvu in nas zabavali z zaigranimi skeči in šalami. Ker smo bivali v vojašnici smo se strogo držali 22 ure, ko smo morali vsi, brez izjem oditi v postelje. Zato, da je bil že prvi večer bolj pester in zabaven, sta skupaj s članom s PGD Čepovan poskrbela naša mlada gasilca, Janez in Nejc z igranjem na harmoniko.
Sreda, 25.6.
Prebudili smo se v deževno jutro, vendar nas to ni pretirano oviralo. Igrali smo se različne družabne igre, telovadili, gledali film in sklepali prijateljstva. Proti večeru smo odšli na sprehod in na igrišče, kjer smo igrali košarko in nogomet. Večer je bil zeleno obarvan, saj so naši mladi gasilci predstavili društvo ter recitirali “Repenjsko himno”. Preostanek večera je ponovno potekal ob zvokih harmonike.
Četrtek, 25.6.
Po zajtrku smo se odpravili v Aquapark Bohinj, kjer smo uživali v triurnem kopanju, tunkanju in divji vožnji po toboganih. Popoldan smo se razdelili v mešane ekipe, ki so štele 4 člane, ter se soočili s Kremenčkovo orientacijo, ki je bila sestavljena iz gasilskih in malo manj gasilskih nalog. Sledil je kratek sprehod do smučišča, ter športanje na igrišču. Po večerji so nam člani PGD Čepovan predstavili društvo in posebne spretnosti v sestavljanju Rubikovih kock.
Petek, 27.6.
Kljub oblačnemu nebu smo se po zajtrku odpravili na pohod do Bohinjskega jezera. Komaj po nekaj minutah, je začelo rahlo deževati a se je na srečo kmalu pokazalo sonce. Da bi si malo odpočili in nabrali novih moči smo se ustavili na Uskovnici. Na pohodu so se izkazali naši pripravniki – Janez, Gašper in Nejc, ki so hodili hitreje in nam s puščicami, narejenimi iz kamnov ter vej označevali pravo smer. Hodili smo dobre tri ure in pol in na koncu le zagledali jezero. Verjetno smo se sprva bolj razveselili kombija, ki nam je pripeljal malico. Po zasluženi osvežitvi v mrzlem jezeru, smo se pomerili v gasilski olimpijadi. Pozno popoldan nas je pobral avtobus in nas odpeljal nazaj v vojašnico, ravno pravi čas za večerjo. Zadnji večer je pripadal predstavitvi PGD Polje.
Sobota, 28.6.
Ob zaključku letošnjega tabora smo se dopoldan razporedili v krog in razkrili skritega prijatelja, ter si izmenjali darila. Čas do kosila je hitro minil, saj smo spremljali Oviratlon in spodbujali tekmovalce, ki so se soočali z nenavadnimi, zabavnimi, umazanimi in malo manj prijetnimi ovirami. Po kosilu smo se poslovili od mladih gasilcev in mentorjev PGD Polje ter PGD Čepovan, ter skupaj s PGD Šinkov Turn odšli do Blejskega jezera. Še nekaj ur smo se zabavali, kopali in se sladkali s sladoledom. Polni vtisov, lepih spominov in novih poznanstev smo se proti večeru odpeljali domov.
Regijska orientacija
V soboto, 7.6.2014, smo se z ekipo pripravnikov v Notranje Gorice podali na tekmovanje v orientaciji regije Ljubljana I. Že od samega jutra je na nas sijalo toplo sonce, ki se je na prizorišču že prelevilo v peklensko. Ob zahtevni progi tekmovalcem žgoče sonce prav gotovo ni pomagalo. Naša ekipa je na koncu pritekla do 11. mesta in čeprav to ni vrhunski rezultat, smo se domov vračali nasmejani. Pripravili smo si športno-zabavni dan in čeprav je močno sijalo sonce, nismo ostali suhi…
Orientacija za gasilsko mladino 2014
V soboto, 26.4.2014, je potekalo že drugo letošnje tekmovanje za gasilsko mladino. Po kvizu, so se na ciljni črti v Repnjah, ponovno zbrali mladi gasilci iz društev GZ Vodice. Seveda naše društvo ni sodelovalo le kot organizator tekmovanja, vendar smo imeli na tekmi 6 ekip v različnih kategorijah, ki so ponovno dosegle nekaj dobrih rezultatov.
Posebna pohvala gre ekipi pripravnikov. Ekipa, ki je nastala nekaj minut pred startom, saj je en tekmovalec odpovedal tik pred zdajci, se je iz mladincev prelevila v pripravnike. Kot, da to nebi bilo dovolj, je enega od tekmovalcev hitro po startu zadala bolečina v gležnju, ki je bila posledica hujše poškodbe. Fantje pa so v dani situaciji pokazali odlični ekipni duh, ki ga mnogi lahko jemljejo za vzor. S pomočjo in vzpodbujanjem so pritekli na cilj s časom primerljivim konkurenci. Le nekaj sekund pred izvajanjem vaj, ki se jih niso učili, pa so imeli za pripravo in jih prav tako dobro opravili in se uvrstili na 2. mesto ter regijsko tekmovanje.
Čestitke Jakob, Gašper in Janez!
Gasilski kviz 2014
V soboto, 15.3. 2014, je v Repnjah potekal 21 gasilski kviz na katerem so mladi gasilci GZ Vodice izkazovali znanje s področja požarne preventive, prve pomoči ter splošnih pojmov v gasilstvu. PGD Repnje- Dobruša so zastopale štiri ekipe. Najtesnejše skupaj so bili rezultati pri skupini pionirjev saj so si prva štiri mesta sledila z razliko ene točke. Naši pionirji so osvojili drugo mesto, mladinci so bili prvi, ekipa mladink pa je pristala na četrtem mestu. Tudi pripravniki so posegli po najvišjem mestu. Ekipe,ki so zasedle prvo in drugo mesto so se uvrstile na regijsko tekmovanje. Vsem ekipam in mentorjema (Romanu in Maruši) za dosežena mesta čestitamo! Mladim, ki bodo našo zvezo zastopali na regijskem tekmovanju pa želimo obilico vztrajnosti, dobre volje in znanja, ki ga bodi do jeseni lahko pridno pridobivali in izpopolnjevali.
Pustna sobota
V soboto, 1.3.2014, so se v gasilnem domu v Repnjah zbrali otroci. In ne zato, da bi potrenirali za prihajajoči kviz, temveč, da se malo “po pustno” zabavamo. Otroci so imeli na voljo nekaj belih mask, katere so nato pridno okraševali skoraj dve uri, potem so se predali divji igri lovljenja. Za posladek pa nam je naša mentorica Maruša pripeljala, kaj drugega kot, slastne pustne krofe polnjene z marelično marmelado!
Kostanjev piknik in noč čarovnic
Ker je jesen potrkala tudi na vrata našega gasilskega doma, smo z mladino v bližnjem gozdu nabrali kostanj in si priredili čisto pravi kostanjev piknik. Medtem, ko je specialist za peko kostanja pripravljal žar, so si otroci krajšali čas s tem , da so priredili vojno v obmetavanju z obarvanimi listi dreves. Med lupljenem slastnega kostanja, smo naredili načrt za grozljivo pojedino in rezanje buč za prihajajočo noč čarovnic.
Tako smo dan pred nočjo čarovnic zbrali v gasilskem domu in izrezali strašne buče v katere smo vstavili svečke in jih postavili pred dom, da so odganjale vse zle duhove. Ker je bilo izrezovanje buč precej naporno, smo si privoščili grozljivo pojedino z sluzastimi deževniki v zemlji, krvavimi hrenovkami, palčkami z ušesnim maslom, očesi in črevesjem, ocvrto človeško kožo, krvavim napitkom za vampirje, manjkali pa niso niti orjaški pajki in sladka kri volkodlaka.

