Občni zbor mladine GZ Vodice
V petek, 27.02.2015, smo se mladi gasilci in mentorji Gasilske zveze Vodice zbrali v Polju na občnem zboru. Ponovno smo, namesto branja poročil, prikazali naše delovanje bolj aktivno. Vsako društvo je imelo za predstaviti eno dejavnost (gasilsko-športne tekmovalne discipline, letovanje, gasilska orientacija, gasilski kviz, smučanje). Naše društvo je tako pripravilo kratko igrico na temo orientacije in zaigralo približek naših lanskih prigod ene ekipe.
Po pregledu “poročil” smo slišali še poročilo blagajnika in napravili plan dela za leto 2015, ki se je sicer že začelo z kvizem v januarju. Po opravljenem delu pa smo si privoščili hot-dog in čokoladico.
Spodaj si oglejte posnetek naših gasilcev in krajšo galerijo sosednjih društev.
Gasilski kviz 2015

V soboto, 24.1.2015, smo se mladi iz celotne gasilske zveze ponovno dobili v gasilskem domu v Repnjah, tokrat še malo prej kot lansko leto. Že 22. zaporedni gasilski kviz je postregel z najbolj zanimivim razpletom pri pionirjih. Je pa bil tudi rekorden, v zadnjih letih še nismo gostili toliko ekip. Domače društvo so zastopale tri ekipe, dve pionirske in ena mladinska. Kljub temu, da se nismo uvrstili na regijsko tekmovanje, pa smo dosegli nekaj solidnih rezultatov. Pionirji so bili 9. in 14., mladinke pa tretje!
Regijski kviz bo sicer marca in to v osnovni šoli v Vodicah. Vsem zmagovalcem občinskega kviza želimo srečno in dobro zastopanje matične gasilske zveze na domačem terenu.
Decembersko ustvarjanje
Danes, so se naši mladi gasilci zbrali v gasilnem domu, da bi na prostost izpustili vso svojo kreativnot. Pridno so izdelovali novoletne okraske ter čestitke, katere bomo poslali našim prijateljem. Za delo so poprijeli vsi otroci, tisti manjši, kakor tudi malo večji in ustvarili obilico lepih voščilnic. Seveda brez okrepčila ni šlo. Topel čaj in sladki piškotki so v teh dneh najbolj primerni za ohranjanje energije.
Noč čarovnic
V petek, 31.10.2014, smo tudi v gasilnem domu v Repnjah praznovali noč čarovnic. V megleni, strašljivi in zapuščeni sobi, polni duhov ter pajkov in njihovih pajčevin, smo se zbrali, da bi preverili naše čarovniško znanje. Najprej smo seveda vsakega posebaj prestrašili, na pomoč so nam dobro prišli shrljivi zvoki iz radija. Potem smo se malo okrepčali z zapečeno človeško kožo, volkodlakovimi kremplji, črevesjem in črvi, ki so še lazili po zemlji. Sledila je divja dirka najhitrejših čarovnic in čarovnikov. Najprej v parih, nato še v ekipi po štiri, mladim coprnicam so se pridružile tudi starejše… Podajanje buče je bilo še bolj divje, smeha polno pa je bilo tudi pri iskanju prijateljev, ki jih imaš rad. Ko smo se zdivjali, smo seveda naredili še nekaj bolj resnega. Obnovili smo znanje v mešanju napojev. Namešali smo ljubezenski napoj, pa napoj za nesmrtnost in pa še pravi gasilski napoj. Kako delujejo pa ne boste izvedeli, to vedo le naši strašni vseznalci!
Regijski kviz za mladino
V soboto, 18.10.2014, so se tri ekipe naših mladih članov odpravile v Spodnji Kašelj na regijsko tekmovanje v kvizu. V Osnovni šoli v Kašlju pa so pionirji dosegli 15., mladinci 18. in pripravniki pravtako 15. mesto.


