Občni zbor 2021
Skladno s čudnim letom, smo imeli tudi čuden zaključek leta 2020. Redni občni zbor, ki smo ga po statutu dolžni organizirati, smo opravili na način, kot ga v zgodovini društva še ni bilo. Vsak član je prejel vabilo na prebiranje poročil pri gasilskem domu, s podpisom pa so jih potrjevali. Prejemniki odlikovanj, napredovanj v čin in ostalih priznanj, bodo morali počakati na naslednji občni zbor, katerega bo mogoče normalno organizirati. Seveda si Upravni odbor želi, da bi to bilo že naslednje leto. Občni zbor se je zaključil 31.3.2021 s skupnim sestankom delovnega predsedstva in verifikacijske komisije, kjer so ugotovili, da se je na vabila, v štirih dneh, skupno odzvalo 49 članov z volilno pravico, kar pomeni, da je bil Občni zbor sklepčen in so poročila tako potrjena.
Izobraževanje
Od 29.9. do 8.10.2020 je v prostorih PGD Brezovica potekal Tečaj za vodje intervencij v organizaciji Gasilske Regije Ljubljana I. Tečaj, ki je namenjen urjenju gasilcev za delo na štabnem nivoju v primeru večjih intervencij. Tečaj je, poleg šestih gasilcev naše zveze, obiskoval tudi poveljnik PGD Repnje – Dobruša. Dodatno pridobljeno znanje in izkušnje s sistemom IPS, bo predvsem v pomoč gasilski zvezi ob morebitnih večjih elementarnih nesrečah ob formaciji štaba.
Intervencija: Neurja
V sredo, 29.7.2020, je osem gasilce PGD Repnje – Dobruša skupaj s PGD Bukovica – Utik, posredovalo po neurju. V Bukovici so črpali vodo, ki je ogrožala stanovanjsko hišo ter pomagali izvlečti vozilo, ki je nasledlo na brežino.
Intervencija: Vetrolov
V soboto, 11.7.2020, smo ob 16:40 prejeli poziv o podrtih drevesih na cesti Vodice – Skaručna, med Benkom in Poljem. Pet naših gasilcev in štirje gasilci PGD Bukovica – Utik smo odstranili pet dreves, ki so bila podrta preko ceste in onemogočila promet.
Veselica odpovedana
Zaradi ponavljajočih se novih okužb virusa sars-cov-2, smo tudi gasilci PGD Repnje – Dobruša primorani odpovedati veselico. Smo mnenja, da bi se na takšnem dogodku težko držali priporočil, ki jih daje Nacionalni inštitut za javno zdravje.
Upamo, da bo situacija boljša naslednje leto!
Intervencija: Lažni alarm
V soboto, 6.6.2020, smo prejeli poziv, za pomoč na intervenciji z avtocisterno. Nekaj minut kasneje smo dobili preklic, saj je šlo za kurjenje pod nadzorom. Z vozilom smo tako obrnili še preden smo pispeli na kraj “požara”.
